Ugrás a tartalomra

A Nyugat-szlovákiai Vízművek közleménye a vízhozam további csökkenéséről

Közzétéve 26.6.2026.

Kategória

A Nyugat-szlovákiai Vízművek legfrissebb tájékoztatása szerint a következő napokban, illetve hetekben várható időjárás miatt tovább csökkenhet a vízkészletek hozama.

A tartós szárazság és a vízforrások hozamának csökkenése miatt a Nyugat-szlovákiai Vízművek takarékos és felelősségteljes ivóvízhasználatra kéri a lakosokat. A vezetékes ivóvizet kizárólag ivásra és higiéniai célokra használják. Kérjük, ne használják kertek, pázsitok és közterületek öntözésére, valamint gépjárművek mosására. A medencék feltöltése tartálykocsival szállított vízzel biztosítható. Amennyiben a vízkészletek tovább csökkennek, szükségessé válhat az ivóvíz-szolgáltatás korlátozása. Köszönjük megértésüket és felelősségteljes hozzáállásukat.