Ugrás a tartalomra

Helyi közlemények: 2023.01.20.

Közzétéve 20.1.2023.

1/

A galántai Jurík Autóiskola értesíti a lakosságot, hogy 2023. január 20-án (pénteken) 17.00 órai kezdettel gépjármű vezetési tanfolyamot indít Jókán személygépkocsira, valamint az összes típusú motorkerékpárra. Újdonságként ajánlataik közt megtalálható az automataváltós személygépkocsin való képzés is. Személygépkocsi tanfolyamra azok is jelentkezhetnek, akik a kurzus befejezéséig betöltik 17-ik életévüket. Minden érdeklődő hozza magával a személyi igazolványát és legyen nála íróeszköz. Bővebb tájékoztatást a 0903 46 22 43-as telefonszámon, valamint személyesen a kultúrházban kaphatnak a beiratkozási napon 17.00 és 18.00 óra között. Minden érdeklődőt szeretettel várnak.

2/

A községi hivatal felhívja az ingatlantulajdonosok figyelmét, hogy amennyiben 2022-ben változás történt az ingatlanok tulajdonjogában, pl. adásvétel vagy hagyatéki eljárás következtében, 2023.  január 31-ig kötelesek  új adóbevallást tenni a községi hivatalban. Adásvétel esetében az új adóbevallást mind a régi, mind az új tulajdonos köteles megtenni. Az adóbevalláshoz szükséges csatolni a kataszteri hivatal internetes portáljáról, www.katasterportal.sk, letöltött tulajdonlapot. Továbbá  azok a személyek is kötelesek új adóbevallást tenni, akik az elmúlt évben építkezési engedélyt vagy lakhatási engedélyt kaptak.

3/

A Nyugatszlovákiai Vízügyi részvénytársaság felhívja a lakosság figyelmét, hogy a vízdíj és a szennyvízelvezetési díj emelése miatt különleges vízóraleolvasás lesz a falunkban. Most nem a vízművek dolgozói fogják leírni az órákat, hanem önleolvasással a lakosságnak kell  bejelenteni a vízmérők állását. Mindezt megtehetik  az odpocet.zsvs.sk honlapon keresztül, 2023. január 31-ig. Bővebb információt községünk honlapján találhatnak.

4/

A jókai Önkéntes Tűzoltó Testület ezennel sok szeretettel meghívja a tűzoltó tagságot a 2023. január 20-án, ma megrendezésre kerülő évzáró tagsági gyűlésre, amely 18.00 órakor kezdődik a helyi vállalkozói inkubátorban. Minden tagot szeretettel várnak.

5/

A  nyárasdi Andrássy sírkőkészítő vállalat,sírkőkiállításra hívja önöket, 30 % árengedménnyel. A kiállított köveket és katalógusokat megnézhetik ma 10.00 órától 11.30-ig a helyi temető bejárata előtt. Informálódni a 0905 320 476-os telefonszámon lehet.

6/

A Csemadok jókai szervezetének vezetősége szeretettel meghívja tagjait és a lakosságot a „Beszélgetés Jóká(k)ról“ című estjére, melyre 2023. január 23-án, 18:00órai kezdettel kerül sor a helyi kultúrházban. Fehér Sándor múzeumigazgatóval Görföl Jenő beszélget.

Minden kedves érdeklődőt szeretettel várnak.