Ugrás a tartalomra

Helyi közlemények: 2023.03.24.

Közzétéve 24.3.2023.

1/

A Jókai Művelődési Otthon szeretettel meghívja az érdeklődőket Jókai Mór: Az aranyember című regényének muzikál változatára, amely a Magyarock Dalszínház előadásában kerül bemutatásra. Az előadás időpontja: 2023. március 31., péntek, 19.00 óra, a belépőjegy ára 12 €. Jegyek már csak limitált számban kaphatók a kultúrházban.

2/

Érsekújvári magánvállakozó tudatja a lakossággal, hogy 2023. március 25-én, holnap, az Ilka téren törökországi kész függönyöket fog árusítani, minden méretben, valamint asztalterítőket, párnahuzatokat, alsóneműt, melegítőket, elegáns nadrágokat és egyéb árut kínál kedvezményes áron.

3/

Az érsekújvári mobilkertészet tudatja a lakossággal, hogy 2023. március 25-én, holnap, az Ilka téren gyümölcsfákat és díszbokrokat fog árusítani, 4,-€-tól.

4/

A Jókai Fúvószenekar szeretettel meghívja Önöket a tavaszi koncertjére, amely 2023. március 26-án, vasárnap, 17.00 órai kezdettel kerül megrendezésre  a helyi kultúrházban. A belépés díjtalan.  Minden zenekedvelőt sok szeretettel várnak.

5/

A Kohaplant mobilkertészet  tudatja a lakossággal, hogy 2023. március 24-én, ma, az Ilka téren 14.50 órakor gyümölcsfákat, bokrokat, rózsákat és speciális tápanyagokat fog árusítani.

6/

Tájékoztatjuk a lakosságot, hogy 2023. március 25-én, szombaton 9.00-13.00 óráig Marek Drotár, vállalkozó, papírhulladékot fog becserélni községünkben. A papírhulladékért cserébe toalettpapírt, konyhai törlőpapírt vagy papírzsebkendőt kapnak. A községi hivatal előtti papírcsere 9.00 és 9.30 óra között lesz.

7/

Tisztelt Lakosok! Az idei községi tavaszi nagytakarítást március 25-re /szombatra/ hirdetjük meg. Kérjük kedves lakosainkat, hogy tegyék rendbe házaik környékét, a zöldfelületeket, növényeket, söpörjenek össze… egyszóval rakjanak rendet úgy, ahogy azt szüleink, nagyszüleink tették. Mindezzel is bizonyítjuk, hogy nem mindegy számunkra, milyen környezetben élünk, fontos számunkra falunk, közösségünk, szomszédaink. Nagyszerű alkalom ez gyermekeink bevonására a munkákba, hiszen így ők is elsajátítják és magukénak érzik majd ezt a szokást, s továbbadhatják a későbbi generációknak. A három legszebb, legrendezettebb ház előtti területet (11:00-ig) díjazással is értékeljük. Múlt évben észrevettük, hogy Önök közül sokan segítenek idős ismerőseiknek, szomszédaiknak a takarítási munkálatokban. Mindig öröm látni a kölcsönös segítségnyújtást, összefogást. Reméljük, ez idén is így lesz.  Nagytakarítást szervezünk falunk külterületein is, a mezei, határi utak, erdősávok mentén. A gyülekezés szombaton, 8:00 órakor lesz az Ilka-téren, a községi hivatal mellett.

Mindenkit, aki részt szeretne venni a takarítási munkálatokban, szeretettel várunk!

Frissítőről gondoskodunk!

8/

 Tudatjuk a lakossággal, hogy 2023. 3.28-án, kedden, a helyi postahivatal zárva lesz.

9/

Rőth Dániel, Új út 714 házszám alatti lakos tudatja a z érdeklődőkkel, hogy 2023.3.25-én, szombaton, 08:00 – 10:00 óráig almát, körtét és almalét fog árulni.

10/

Gyászhirdetés: 2023.03.24.

Tisztelt lakosság!

Mély fájdalommal tudatjuk Önökkel, hogy 67 éves korában távozott az élők sorából Daniš Erzsébet, született Tankó Erzsébet. A temetési szertartás 2023.03.24-én, (ma) 13:00 órakor kezdődik a jókai temetőben. A községi hivatal és a polgári ügyek testülete ezúton fejezi ki részvétét az elhalálozott családjának.