Tavaszi nagytakarítás 2022 – Kiértékelés

Kedves jókaiak!

Március 19-én, szombaton, szerveztük meg falunkban a 2022-es tavaszi nagytakarítást, ami újfent rendkívül sikeres volt, eredményeképpen pedig tisztább és szebb lett községünk. Célunk a lakosság motiválása volt, amolyan kis tavaszi ébresztés és aktivizálás a tavaszi munkákra. Örömmel tölt el bennünket, hogy a takarítási munkálatok látható eredményt hoztak: kellemes, rendezett környezetet mindannyiunk számára.
Lelkes önkéntesek, családok, szervezetek, felnőttek és gyerekek bizonyították, hogy nem közömbös számukra, milyen környezetben élünk. Külön öröm, hogy évről-évre egyre több fiatal és gyermek is bekapcsolódik a község takarításába, ami ékesen bizonyítja, hogy a fiatalabb generációk számára is fontos a természet védelme.

A tavaszi falutakarítás kapcsán versenyt hirdettünk: kerestük a legszebb, legrendezettebb, hosszútávon rendben tartott ház előtti területet. Az értékelés során figyelembe vettük a zöldfelületek ápoltságát, a bokrok nyírását és a teljes összhatást.

A versenyt a következőképpen értékeltük ki:

1. helyezett: Templom utca 1249/20

2. helyezett: Új út 743/47

3. helyezett: Duna utca 909/33

A győzteseknek szívből gratulálunk és köszönjük, hogy rendben tartják házuk táját. Kérjük őket, hogy szíveskedjenek átvenni nyereményüket a községi hivatalban, ügyfélfogadó napokon. Természetesen, személyesen is értesítjük őket.

Mindazoknak pedig, akik részt vettek ebben az eredményes rendezvényben, még egyszer szívből köszönjük! Lakosainknak pedig köszönjük, hogy egész évben törődnek környezetükkel.
Falusi tavaszi nagytakarítás jövőre is lesz, várjuk Önöket, örülnénk, ha még többen bekapcsolódnának!


Köszönjük!

Közzétett 25. március 2022.
Szerkesztett 4. október 2022.