Ugrás a tartalomra

Tiltakozásképpen január 30-án, 19.00 órakor az önkormányzatok lekapcsolják a közvilágítást

Közzétéve 26.1.2023.

Községünk is csatlakozik ahhoz az országos szintű kezdeményezéshez, melynek értelmében 2023. január 30-án, este 19.00 órától 19.30-ig az önkormányzatok lekapcsolják a közvilágítást, így tiltakozva amiatt, hogy a kormány nem foglalkozik a problémáikkal. Egyértelművé tesszük, hogy az önkormányzatokra az energiaárak rendezetlensége rendkívül súlyos következményekkel jár, negatív hatással van alapvető feladataik és kötelességeik teljesítésére. Nem a városok és falvak a probléma okozói. Ők a kormány rossz döntéseinek áldozatai. Amire leginkább szükségünk van, az a kormány gyors és hatékony segítsége. Ezért most községünk is csatlakozik a Szlovákiai Városok és Falvak Szövetségének (ZMOS) tiltakozási kezdeményezéséhez. A ZMOS kamarája felhívást intéz a kormányhoz, melyben a kialakult energetikai és gazdasági helyzet kezelését szorgalmazza.

A megadott időpontban a közvilágítás az egész faluban szünetel.