Hírek

Aktuális információk és események obci Jelka-ban.

Felhívás együttműkodésre – régi fotókat, képeslapokat keresünk

Kedves jókaiak, ahogy az elmúlt két évben, a 2023-as évre is készítünk lakosaink részére asztali naptárt. Mivel a naptár tematikáját tekintve újra egy kis múltbéli utazást tervezünk, szükségünk van az Önök segítségére is. Keresünk: régi fotókat, képeslapokat, melyeken jókai ház, épület, utcarészlet, felismerhető táj látható. Amennyiben lehetőségük van, a fotókat küldjék a köv. e-mail címre:… Bővebben

Falunk új honlapja

Tisztelt lakosaink! Legtöbbször a honlapunk jelenti a látogató számára az első találkozást, kapcsolatot falunkkal. Eredeti weboldalunk már nem felelt meg a közigazgatási weboldalak technikai színvonalának és már elavult volt. Hozzáláttunk egy átfogó webes megoldás új szállítójának kiválasztásához. Nem csak új honlapot akartunk, hanem szorosabb kapcsolatot szerettünk volna teremteni a lakosokkal és megkönnyíteni a kommunikációt az önkormányzati hivatallal… Bővebben

Érintésmentes ivókút Jókán

Nemrég azzal a kérdéssel keresett meg bennünket a Nyugat-szlovákiai Vízművek, hogy érdekelne-e minket egy modern, érintésmentes működtetésű ivókút. Természetesen, megörültünk az ajánlatnak! És mára, közös erővel az ivókút elkészült. Az érintésmentes ivókút az Ilka téren, az önkormányzati hivatal épülete közelében található. A szökőkútból megtölthetünk palackot, de közvetlenül a vízsugárból is ihatunk. Reméljük, hogy főleg a nyári hónapokban lesz… Bővebben

Folyamatban a vízvisszatartó intézkedések

Kedves lakosaink! Múlt hét óta folyamatosa dolgozunk falunkban az ún. vízvisszatartó intézkedések megoldásán. Első lépésként földalatti beszivárgó blokkokat építünk be, melyek feladata, hogy extrém mennyiségű csapadék esetén az utcákról a felesleges szűrt csapadékvizet az áteresztő altalajba tereljék. A mai napig 8 helyen helyeztünk el ilyen berendezést a faluban. Jamová 2x, Nová cesta 1x, Trhová 2x,… Bővebben