Hírek

Aktuális információk és események obci Jelka-ban.

A Föld napja – Tavaszi nagytakarítás 2023

,,Ki mondta, hogy nem tudod megváltoztatni a világot?” Kedves Jókaiak! Az évek során meggyőződtünk róla, hogy lakosaink számára valóban fontos falunk és környezetünk tisztasága. Örömmel látjuk, hogy velünk együtt támogatják a „Föld napja – Tavaszi Nagytakarítás” ötletét. Eredetileg a „Föld napjára” április 22-re terveztük ezt a rendezvényt, de mivel az olyankor már gazdagon burjánzó fűből, gazból… Bővebben

Jubilánsok köszöntése

Március 2-án, a vállalkozói inkubátorház dísztermében fogadtuk szépkorú polgárainkat, hogy együtt ünnepeljük velük szép, kerek jubileumukat, kifejezzük hálánkat és tiszteletünket, s hogy megköszönjük, amit értünk, családjukért, falunkért életük során tettek. E szép ünnepély alkalmával azokat a jubiláló lakosainkat köszöntöttük, akik 2023 júliusától decemberig töltötték be a 70.-80.-90. életévüket. Külön köszöntöttük falunk legidősebb polgárát, a 91… Bővebben

Újszülöttek ünnepélyes köszöntése

A gyermek születése a legszebb dolog a szülők és a család életében. Egy új ember érkezik a világba, azon belül egy közösségbe, egy családba, ahova boldogságot, örömöt és az egymáshoz tartozás csodálatos érzését hozza. A családalapítás és gyermekvállalás, annak minden szépségével és nehézségével együtt, minden ember alapvető vágya. Hiszen tapasztalataink és tudásunk átadásával a jövő… Bővebben

Január 27. – A holokauszt nemzetközi emléknapja

A dátum 1945. január 27-éhez kötődik, amikor a Vörös Hadsereg felszabadította a legnagyobb koncentrációs és megsemmisítő tábort, melyet a nácik építettek a lengyelországi Auschwitz város közelében. Az Auschwitz-Birkenau koncentrációs tábort eredetileg politikai és hadifoglyok internálására használták. Fokozatosan bővítették ki egy hatalmas munka- és megsemmisítő koncentrációs táborrá azon zsidók számára, akiket Európából hoztak ide. 1941. szeptember 3-án itt… Bővebben

Tiltakozásképpen január 30-án, 19.00 órakor az önkormányzatok lekapcsolják a közvilágítást

Községünk is csatlakozik ahhoz az országos szintű kezdeményezéshez, melynek értelmében 2023. január 30-án, este 19.00 órától 19.30-ig az önkormányzatok lekapcsolják a közvilágítást, így tiltakozva amiatt, hogy a kormány nem foglalkozik a problémáikkal. Egyértelművé tesszük, hogy az önkormányzatokra az energiaárak rendezetlensége rendkívül súlyos következményekkel jár, negatív hatással van alapvető feladataik és kötelességeik teljesítésére. Nem a városok… Bővebben

Parkolás az általános iskola környékén

Kedves szülők – járművezetők! Az elmúlt években önkormányzatunk felülvizsgálta és javította a gépkocsival járó szülők parkolási és közlekedési feltételeit az általános iskola környékén. A szülők részére átjárható egyirányú parkoló (jelenleg az iskola területén lévő bal oldali parkoló), pedagógusparkolók kialakításával, új gyalogátkelőhelyek kialakításával, valamint az iskola előtti járművek megállásának megakadályozásával, megfelelő feltételeket teremtettünk a biztonságos közlekedéshez.… Bővebben

2023-as községi naptár

Ebben az évben is készítettünk az Önök számára tematikus naptárt, mégpedig ,,Időutazás” címmel. A naptár fontos tudnivalókat is tartalmaz, mint pl. a kommunális hulladék elszállításának időpontjait, fontos telefonszámokat vagy a tervezett községi rendezvények időpontját. A naptárban figyelemmel kísérhetik falunk építészeti változásait és fejlődését a 18. századtól egészen a közelmúltig.  Természetesen, idén is ingyenesen juttattuk el… Bővebben

Ismét befogtunk egy kóbor kutyát, amin nincs sem községi azonosító szám, sem pedig mikrochip

🇭🇺Tisztelt Jókaiak!Polgárőreink a minap ismét befogtak egy kóbor kutyát, amin nincs sem községi azonosító szám, sem pedig mikrochip. Kérjük a tulajdonost, vegye fel a kapcsolatot a polgárőrséggel.Az utóbbi időben egyre több hasonló eset történik. Azonosító hiányában nem találjuk a kutya gazdáját és az egész folyamat szükségtelenül elhúzódik. Célunk a lakosok és természetesen a kutyák biztonsága… Bővebben

Újévi polgármesteri köszöntő

Tisztelt Lakosaink, Kedves Jókaiak! Az új esztendő küszöbén általában értékeljük az elmúlt évet, fogadalmakat, kívánságokat fogalmazunk meg az elkövetkező évre vonatkozóan. Engedjék meg, hogy az új év első napján köszöntsem Önöket és szóljak néhány szót. A korábbi években, amikor az egész világot, így bennünket is járvány sújtott, új és nehéz kihívásokkal néztünk szembe. Azt gondolom,… Bővebben

Újra egy lépéssel közelebb kerültünk egy szebb és zöldebb falu megteremtéséhez – további 88 fát ültettünk ki a “Zöld falvak” projekten belül

December elején 88 fát ültettünk el falunkban a „Biodiverzitás támogatása zöld infrastruktúra-elemekkel Szlovákia falvaiban – Szlovákia zöld falvai” országos projektből, melynek célja a biológiai sokféleség és az ökoszisztémák megőrzése és helyreállítása védett területeken kívül. A meglévő ökoszisztémák fás revitalizálásával igyekszünk javítani a környezet minőségét. A növényzeti elemek célzott telepítésévell hozzájárulunk a féltermészetes és természetes tájszerkezetek… Bővebben