Ugrás a tartalomra

Helyi közlemények: 2023.04.27.

Közzétéve 27.4.2023.

1/

Jóka község tudatja a lakossággal, hogy a helyi hulladékgyűjtő udvarban egyszeri lehetőség nyílik a veszélyes hulladék leadására, mégpedig a következő napokon: 2023. 4. 28-án és 29-én, vagyis pénteken és szombaton.

Ezeken a napokon a következő veszélyes hulladékot fogjuk begyűjteni:

  • festékek, lakkok, tárolók, tégelyek (ezek alatt a kiűrített csomagolást, dobozokat, hordókat, tartályokat értjük, amelyekben a festékek, hígítók eredetileg voltak)
  • oldószerek
  • motorolajak (nem étolajak, csak motorolajak, váltóolaj és hidraulikus olaj)
  • permetek

Figyelmeztetjük a lakosságot, hogy ez a gyűjtés kizárólag jókai lakosoknak van biztosítva, s azok közül is csak a háztartásoknak, vagyis fizikai személyeknek, nem vállalkozóknak illetve vállalatoknak.

Továbbá figyelmeztetjük a lakosságot, hogy a helyi hulladékgyűjtő udvarra kizárólag jókai lakos léphet be! Tilos a belépés a nem fizető lakosoknak!

A folyékony veszélyes hulladékot nem szabad átönteni és a folyékony anyagot úgy kell tárolni, hogy az szállításkor ne folyjon ki a tárolóedényből.

Az ismeretlen eredetű hulladékot, amely más tégelyben van és a tartalma nem meghatározható, nem fogjuk átvenni!  

2/

Jóka község és a jókai ÖTT szeretettel meghívja Önöket a hagyományos májusfa állításra, melyre 2023. április 29-én, szombaton kerül sor az Ika téren. Közreműködik a Malmos gyermek néptánccsoport. A gyerekeket játszópark, arcfestés, játékos vadásztarisznya és lufifigurák várják. Friss pecsenye már reggel 9.00 órától vásárolható, délután pedig finom fánk, kürtőskalács, fagylalt és üdítők várják az érdeklődőket.

3/

A jókai óvoda igazgatósága értesíti a szülőket/ törvényes képviselőket, hogy az óvodába való beíratkozás a 2023/2024-es tanévre 2023.05.02-án, 2023.05.03-án és 2023.05.04-én lesz 9.00 órától 13.00 óráig az óvoda gazdasági részében. A nyomtatványokat és további információkat megtalálják az óvoda weboldalán.

4/

Tudatjuk a lakossággal hogy a községi hivatal 2023. 04.28-án, pénteken, 9.30 óráig lesz nyitva. Megértésüket köszönjük.

5/

A Szlovák Köztársaság Statisztikai Hivatala az Európai Unió projektjének megfelelően 2023-ban felméri az információs és kommunikációs technológiák (IKT) használatának kiterjedését a háztartásokban. A statisztikai felmérés célja a háztartások információs és kommunikációs technológiával való felszereltségének, és a lakosság technológiai tudásszintjének és készségeinek meghatározása.

A felmérés 2023. május 2. és június 30. között zajlik.

Ebben az időszakban községünk kiválasztott háztartásait felkeresi a Szlovák Köztársaság Statisztikai Hivatalának kérdezőbiztosa. Ez alkalommal külön megbízást köteles felmutatni.

Minden részletes információt megtalálnak községünk honlapján.

6/

Tájékoztatjuk a lakosságot, hogy 2023. április 29-én, szombaton 10.00-14.00 óráig Marek Drotár, vállalkozó, papírhulladékot fog becserélni községünkben. A papírhulladékért cserébe toalettpapírt, konyhai törlőpapírt vagy papírzsebkendőt kapnak. A községi hivatal előtti papírcsere 10.00 és 10.30 óra között lesz.

Gyászhirdetés: 2023.04.27.

1/

Tisztelt lakosság!

Mély fájdalommal tudatjuk Önökkel, hogy 68 éves korában távozott az élők sorából Kvarda József. A temetési szertartás 2023.04.28-án, (pénteken) 10:00 órakor kezdődik a jókai római katolikus templomban.  A községi hivatal és a polgári ügyek testülete ezúton fejezi ki részvétét az elhalálozott családjának.