Ugrás a tartalomra

Tavaszi nagytakarítás falunkban

Közzétéve 25.3.2024.

2024. március 23-án, szombaton zajlott a hagyományos tavaszi nagytakarítás falunkban. Minden jókai lakos nevében köszönjük a falutakarítás résztvevőinek, hogy időt szántak életterünk szépítésére. Természetesen, köszönet illeti azokat is, akik szépen rendbe tették a házuk előtti zöldterületeket.

Két dolgot örömmel leszögezhetünk:

Az első, hogy minden évben szép számmal gyűlik össze a takarítási munkákra mintegy 60-70 önkéntes – a Jókai Vadásztársaság tagjai, az önkéntes tűzoltók, az EKODVOR / Ekoudvar/ dolgozói és természetesen sokan mások, akik családjukkal vagy egyénileg vesznek részt.

A második, hogy évről évre egyre kevesebb hulladék van a község külterületein. Látni, hogy a környezetvédelem és hulladékgazdálkodás terén jó irányba haladunk.

A jól végzett munka után minden önkéntest idén is megvendégeltünk finom babgulyással, kofolával, illetve sörrel.

Még egyszer köszönjük mindenkinek!