Aktuality

Aktuálne informácie a dianie v obci Jelka.

7. ročník detských rybárskych pretekov o putovný pohár starostu obce Jelka

20.05.2023, Štrkovisko Bartus, Nový Život Eliášovce Ani tento rok v obecnom kalendári udalostí nemohli chýbať tradičné detské rybárske preteky. O tento druh súťaže bol veľký záujem, počet zúčastnených súťažiacich detí z Jelky bol 52. Samotnú organizáciu si vzal na ramená vedúci predajne Fresh, Norbert Németh spolu s našou obcou Jelka a susednou obcou Nový Život… Čítať viac

Vítanie jari sa podarilo (2023)

S prvým jarným dňom, 20. marca, prichádza aj jedno z najkrajších ročných období. To, ktoré prebúdza nielen prírodu, ale často aj nás samotných. Na príjemné a teplé dni sme si robili zálusk už hodnú chvíľu. Tento čas je akýmsi čarovným.Tak, ako to u nás v obci Jelka býva zvykom pred Veľkou nocou, pripravovali sme sa… Čítať viac

Deň Zeme – Veľké jarné upratovanie 25.03.2023

,,Kto povedal, že nemôžeš zmeniť svet?“ Milí Jelčania, presvedčili sme sa o tom, že vám skutočne záleží na čistote a poriadku v našej obci a okolo nej. So záujmom sledujeme, že podporujete spolu s nami myšlienku tradície ,,Dňa Zeme – Veľkého jarného upratovania“. Pôvodne je táto udalosť prepojená na ,,Deň Zeme“, čo je 22. apríla, ale čistenie obce robíme skôr,… Čítať viac

Slávnosť jubilantov

2. marca sme v obradnej sieni privítali našich starších spoluobčanov a spolu s nimi oslávili ich krásne, okrúhle jubileum. Slávnosť jubilantov je určená pre obyvateľov s trvalým pobytom v obci Jelka, ktorí v mesiacoch júl– december 2022 oslávili svoje 70-te, 80-te alebo 90-te narodeniny. Ľudský život je to najvzácnejšie čo máme. Človek vekom dozrieva, je… Čítať viac

Slávnostné uvítanie do života 16.02.2023

Narodenie dieťaťa je krásnou udalosťou v živote rodičov a rodiny. Príchod nového človiečika vytvára v nás dospelých úžasný pocit šťastia, radosti a naplnenia. Snom takmer každého dospelého človeka je založiť si rodinu, mať deti, zažívať každodenné rodinné radosti a odovzdávať svoje životné skúsenosti ďalšiemu pokoleniu. Je to neustály kolobeh života a každý, kto má to šťastie… Čítať viac

27. január – Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu

Dátum sa symbolicky viaže k 27. januáru 1945, keď Červená armáda oslobodila koncentračný tábor Auschwitz-Birkenau. Najväčší koncentračný a vyhladzovací tábor nacisti postavili pri poľskom meste Osvienčim. Koncentračný tábor Auschwitz-Birkenau založili nacisti v roku 1940. Pôvodne slúžil na internáciu politických väzňov a vojnových zajatcov. Postupne ho rozširovali na rozľahlý pracovný a vyhladzovací koncentračný tábor pre Židov,… Čítať viac

Celoslovenské protestné zhasnutie verejného osvetlenia dňa 30.01.2023 o 19:00 hod.

Aj naša obec Jelka sa pripája k celoslovenskej protestnej iniciatíve ,,Mestám a obciam ZHASÍNA NÁDEJ“, podľa ktorej  dňa 30. januára 2023, od 19.00 hod. do 19.30 hod. demonštratívne zhasneme časť verejného osvetlenia a dáme tak najavo, že situácia s neriešením cien energií pre samosprávy má mimoriadne vážne a negatívne dopady na plnenie mnohých našich základných úloh a… Čítať viac

Parkovanie v areáli a okolí základnej školy

Vážení rodičia – vodiči. Naša obec v posledných rokoch prepracovala a vylepšila podmienky parkovania a dopravy pre motorizovaných rodičov v okolí základnej školy. Vytvorením prejazdného jednosmerného parkoviska pre rodičov (celkom ľavé parkovisko v areáli školy), parkovísk pre učiteľov, zriadením nových prechodov pre chodcov a zamedzeniu zastavenia vozidlám pred školou sme vytvorili podmienky pre zvýšenie bezpečnosti… Čítať viac

Obecný kalendár 2023

Aj tento rok sme pre vás pripravili tematický kalendár s názvom ,,Cestovanie v čase”.  Veríme, že sa vám bude páčiť aspoň tak, ako ten minuloročný. Nájdete v ňom dôležité informácie, vývozy odpadov, kontakty, termíny naplánovaných obecných akcií.  Je ilustrovaný starými fotografiami, ktoré zobrazujú vývoj a architektonické zmeny budov v našej obci od 18. storočia až… Čítať viac

V našej obci sme opäť odchytili psíka bez čipu a bez obecnej známky

🇸🇰Vážení Jelčania!Naša poriadková služba opäť odchytila túlavého psa, ktorý nemá obecnú známku, ani čip. Poprosíme majiteľa, aby kontaktoval poriadkovú službu.V poslednej dobe nám takéto prípady stále pribúdajú. Bez obecnej známky alebo čipu nevieme vypátrať majiteľa a zbytočne sa predlžuje celý proces. Našim cieľom je bezpečnosť obyvateľov ako aj samotných psov.Buďte prosím zodpovední a označte svojich… Čítať viac

Novoročný príhovor starostu obce

Vážení občania, milí Jelčania. Na prelome rokov zvyčajne hodnotíme ten končiaci rok a dávame si predsavzatia a želania do nového. Dovoľte mi, aby som sa pri tejto príležitosti k vám krátko prihovoril. Predchádzajúce roky, keď celý svet vrátane nás zachvátila pandémia, sme čelili novým a ťažkým výzvam. Myslím, že sme nakoniec obstáli veľmi dobre, aj… Čítať viac