Aktuality

Aktuálne informácie a dianie v obci Jelka.

27. január – Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu

Dátum sa symbolicky viaže k 27. januáru 1945, keď Červená armáda oslobodila koncentračný tábor Auschwitz-Birkenau. Najväčší koncentračný a vyhladzovací tábor nacisti postavili pri poľskom meste Osvienčim. Koncentračný tábor Auschwitz-Birkenau založili nacisti v roku 1940. Pôvodne slúžil na internáciu politických väzňov a vojnových zajatcov. Postupne ho rozširovali na rozľahlý pracovný a vyhladzovací koncentračný tábor pre Židov,… Čítať viac

Celoslovenské protestné zhasnutie verejného osvetlenia dňa 30.01.2023 o 19:00 hod.

Aj naša obec Jelka sa pripája k celoslovenskej protestnej iniciatíve ,,Mestám a obciam ZHASÍNA NÁDEJ“, podľa ktorej  dňa 30. januára 2023, od 19.00 hod. do 19.30 hod. demonštratívne zhasneme časť verejného osvetlenia a dáme tak najavo, že situácia s neriešením cien energií pre samosprávy má mimoriadne vážne a negatívne dopady na plnenie mnohých našich základných úloh a… Čítať viac

Parkovanie v areáli a okolí základnej školy

Vážení rodičia – vodiči. Naša obec v posledných rokoch prepracovala a vylepšila podmienky parkovania a dopravy pre motorizovaných rodičov v okolí základnej školy. Vytvorením prejazdného jednosmerného parkoviska pre rodičov (celkom ľavé parkovisko v areáli školy), parkovísk pre učiteľov, zriadením nových prechodov pre chodcov a zamedzeniu zastavenia vozidlám pred školou sme vytvorili podmienky pre zvýšenie bezpečnosti… Čítať viac

Obecný kalendár 2023

Aj tento rok sme pre vás pripravili tematický kalendár s názvom ,,Cestovanie v čase”.  Veríme, že sa vám bude páčiť aspoň tak, ako ten minuloročný. Nájdete v ňom dôležité informácie, vývozy odpadov, kontakty, termíny naplánovaných obecných akcií.  Je ilustrovaný starými fotografiami, ktoré zobrazujú vývoj a architektonické zmeny budov v našej obci od 18. storočia až… Čítať viac

V našej obci sme opäť odchytili psíka bez čipu a bez obecnej známky

🇸🇰Vážení Jelčania!Naša poriadková služba opäť odchytila túlavého psa, ktorý nemá obecnú známku, ani čip. Poprosíme majiteľa, aby kontaktoval poriadkovú službu.V poslednej dobe nám takéto prípady stále pribúdajú. Bez obecnej známky alebo čipu nevieme vypátrať majiteľa a zbytočne sa predlžuje celý proces. Našim cieľom je bezpečnosť obyvateľov ako aj samotných psov.Buďte prosím zodpovední a označte svojich… Čítať viac

Novoročný príhovor starostu obce

Vážení občania, milí Jelčania. Na prelome rokov zvyčajne hodnotíme ten končiaci rok a dávame si predsavzatia a želania do nového. Dovoľte mi, aby som sa pri tejto príležitosti k vám krátko prihovoril. Predchádzajúce roky, keď celý svet vrátane nás zachvátila pandémia, sme čelili novým a ťažkým výzvam. Myslím, že sme nakoniec obstáli veľmi dobre, aj… Čítať viac

Ďalší krok pre krajšiu a zelenšiu obec – vysadili sme ďalších 88 stromov z projektu „Zelené obce“

Z národného projektu ,,Podpora biodiverzity prvkami zelenej infraštruktúry v obciach Slovenska – Zelené obce Slovenska”, ktorý je zameraný na zachovanie a obnovu biodiverzity a ekosystémov mimo chránených území, sme vysadili začiatkom decembra v našej obci 88 stromov. Prostredníctvom drevinovej revitalizácie existujúcich ekosystémov sa snažíme zlepšovať stav kvality životného prostredia. Cielenou realizáciou vegetačných prvkov prispejeme k vytvoreniu polo-prírodných až… Čítať viac

2. Predvianočný večer

Na rozsvietenom námestí našej obce sme si dňa 17. decembra 2022 vychutnali poslednú adventnú sobotu. Vianočný večer začal vystúpením detí základných škôl, ktoré svojim programom zahriali naše srdcia. Žiakov vystriedali naše spevácke talenty, ktoré svojim spevom rozozvučali celé námestie. Nechýbala už tradičná pečienka, koláče, štrúdle, vianočné dekorácie a samozrejme varené víno. Veľmi nás teší, že sa… Čítať viac

Potravinová zbierka je už doručená tím, ktorým pomôže najviac

S blížiacimi sa Vianocami naša obec vyhlásila potravinovú zbierku pre rodiny žijúce v ťažkej finančnej situácii alebo v núdzi. Pomocnú ruku pri realizácii zbierky podali dve miestne predajne, vďaka ktorým ste mohli svoje dary odovzdať priamo na mieste a dary dorazili aj do kultúrneho domu. Hoci zbierka trvala pomerne krátko, vyzbieralo sa pekné množstvo tovaru,… Čítať viac

Otváracie hodiny miestneho zberného miesta triedeného odpadu (za cintorínom) počas vianočných sviatkov

Otváracie hodiny miestneho zberného miesta triedeného odpadu (za cintorínom) počas vianočných sviatkov a začiatkom Nového roka 2023 budú nasledovne: 24.12.2022 (sobota): zatvorené 28.12.2022 (streda): 08:00-16:00 30.12.2022 (piatok): 08:00-16:00 31.12.2022 (sobota): 08:00-12:00 06.01.2023 (piatok): zatvorené Pre vašu informáciu zverejňujeme aj bežné otváracie hodiny miestneho zberného miesta triedeného odpadu (za cintorínom): Streda: 08:00-16:00 Piatok: 08:00-16:00 Sobota: 08:00-16:00

Zbierka trvanlivých potravín pre sociálne slabé rodiny a ľudí, ktorí sa ocitli v nepriaznivej životnej situácii

Vážení obyvatelia! Naša obec organizuje zbierku trvanlivých potravín pre sociálne slabé rodiny a ľudí, ktorí sa ocitli v nepriaznivej životnej situácii. Trvanlivé potraviny sa budú zbierať v obchodoch Fresh a Môj obchod (oproti zdravotnému stredisku), pri pokladni do krabíc, ktoré sú  na tento účel určené, respektíve v kultúrnom dome, denne do 16:00 hodiny. Zbierka bude trvať do utorka, 20.12.2022.… Čítať viac