Preskočiť na obsah

Jelčianska rozlúčka s letom

Zverejnené 7.9.2022.

27. augusta sa v našej obci uskutočnila rozlúčka s letom, na ktorom sme záujemcov privítali bohatým programom. Počas dňa sa organizoval IV. ročník Behu Jelkou, Jelčiansky Gastrofest a v podvečerných hodinách koncerty známych interpretov. Deň, plný zábavy a prekvapení sa začal v doobedňajších hodinách bežeckými pretekmi, ktoré sú príležitosťou pre bežcov zasúťažiť, zabehať si, aktívne stráviť svoj voľný čas. Súťaž prebiehala v dvoch kategóriách, zvlášť pre dospelých a mládež.  Deti súťažili na bežeckej dráhe futbalového ihriska, dospelí v uliciach obce. Víťazi získali medaily a absolútny víťaz putovný pohár. Na našu veľkú radosť sa z roka na rok tohto behu zúčastňuje čoraz viac bežcov.

Súbežne s behom sa na futbalovom ihrisku konal aj Jelčiansky Gastrofest, nesúťažný festival výborných jedál. Od rána sa športovým areálom šírili príjemné vône. Pripravovalo sa viac druhov jedla, kapustnica, rôzne guláše, halászlé, paprikáš, langoše a pagáče, domáci hamburger, hot-dog, trdelník, v ponuke bolo viac druhov zákuskov, koláčov, cukrová vata, popcorn. Okolo 11.00 hodiny bola väčšina jedál hotová a na rad sa dostali labužníci, ktorí mohli začať ochutnávať. Každé družstvo bolo symbolicky odmenené. Predpoludním sme pre rodiny s deťmi pripravili hravé zábavno-športové aktivity, nafukovacie atrakcie, maľovanie na tvár, penovú párty, bublifuková zábava, show seriálového psíka Robina.

Večerný program oficiálne otvoril starosta obce a všetkým poprial príjemnú zábavu. Ako prví sa predstavili miestny interpreti populárnych piesní. V ďalšej časti programu sa o dobrú náladu postaral známy spevák, Tomáš Botló. Po ňom nasledoval hodinový akustický koncert našej miestnej skupiny Totalica, ktorá so svojimi retro hitmi zožala obrovský úspech. Na túto príležitosť sa na naše prekvapenie skupina rozrástla o dvoch členov ( Richard Tankó a Kristián Vašek), ktorí boli rovnocennými partnermi našim hudobníkom. O zmenu hudobného žánru sa postaralo duo West Hotel, známe zo Sláger TV, ktoré prítomným zahralo a zaspievalo do tanca. 

Tento deň, plný športu, dobrých jedál a príjemnej zábavy bol dôstojným ukončením dlhého, horúceho leta.