Preskočiť na obsah

Trnavský samosprávny kraj informuje o podujatí ,,Svetlonos na splav“

Zverejnené 19.10.2023.

Kategória

JESENNÉ DOBRODRUŽSTVO NA RIEKACH TRNAVSKÉHO KRAJA

21.10. si milovníci romantiky i rodiny s deťmi užijú jeden zo splavov troch riek.

🍁Aj tentoraz majú výletníci na výber splavy troch rôznych tokov – Malého Dunaja, Dunajských ramien a Váhu v úseku medzi Jalšovým a Hlohovcom. Všetky tri rieky sú aj na jeseň plné života a priamo z vodnej hladiny je možné pozorovať volavky či kormorány. Zážitok znásobia pestrofarebné 🍁🍁 padajúce na vodnú hladinu. Lokálni sprievodcovia účastníkov splavu upozornia na všetko, čo stojí za pozornosť. V cieli každého z týchto troch výletov bude všetkých čakať horúci čaj aj miesto na opekanie pochúťok, ktoré si výletníci prinesú.

🛶Kanoe alebo rafty, pádla a plávacie vesty – teda kompletná vodácka výstroj je pre účastníkov všetkých troch splavov zabezpečená. Stačí sa dobre pripraviť aj na trochu nepriaznivejšie počasie a vyraziť na vodu v menej zvyčajnom termíne.

🎫🎫 v predaji: https://krajzazitkov.sk/kampan/svetlonos-na-splave-2023/

ℹZážitkový splav Malého Dunaja zabezpečí Splav Malého Dunaja – Požičovňa lodí na Malom Dunaji, po Dunajských ramenách sa účastníci podujatia aplavia s Vodné túry – Vizitúrák a po Váhu v okolí Hlohovca zas s Banana Tour

Za spoluprácu ďakujeme Trnavský samosprávny kraj, OOCR – Žitný ostrov – Csallóköz, Rezort Piešťany, Matúšova zem – Mátyusföld, Vodné túry – Vizitúrák, Splav Malého Dunaja – Požičovňa lodí na Malom Dunaji a Banana Tour

Z tohto dôvodu bude dňa 21. októbra 2023 (v sobotu) areál Vodného kolového mlyna a skanzenu v Jelke sprístupnený pre návštevníkov od 08:30 hod. s bezplatným vstupom.

Každého návštevníka srdečne očakávame!