Preskočiť na obsah

Miestne oznamy:  10.06.2024

Zverejnené 10.6.2024.

1/

Spoznaj náš mikroregión na vode aj na ceste!

Oznamujeme záujemcom, že dňa  15. júna 2024, v sobotu sa bude konať splav a cyklotúra v našom blízkom regióne. Na splav sa môžete registrovať cez QR kód, ktorý je dostupný na webovej stránke obce, alebo na plagátoch vyvesených v obci. Na cyklotúru  sa môžete zaregistrovať od 10.30 hodiny pri vodnom kolovom mlyne v Jelke. Registrácia aj účasť je zadarmo. Štart je o 11.00 hodine. Bližšie informácie o akcii nájdete na webovej stránke našej obce.

Cieľom tohto tradičného podujatia je spoznávanie nášho regiónu, lokálnych producentov a motivovanie k pohybu. Podujatie začne ráno o 9.15 splavom na Malom Dunaji od reštaurácie Ister k vodnému kolovému mlynu. Dľžka trasy je 8 km. Štart cyklotúry je o 11.00. Po návšteve konzervárne Halász-Rišňovský a výroby chrumiek PEX vo Veľkých Úľanoch, túra pokračuje cez Jánovce do Jelky. Zastávky: Včelárstrvo a pálenica Jelka, Vinárstvo Jelka. 24 km dlhá cyklotúra sa končí okolo 16.00 pri vodnom kolovom mlyne v Jelke. Treba brať do úvahy, že čas príchodu je závislý najmä od času stráveného na jednotlivých stanovištiach a rýchlosti presunu medzi nimi, o čom rozhodne každý účastník samostatne.

2/

Miestna organizácia Csemadoku v Jelke s radosťou oznamuje všetkým váženým členom a obyvateľom obce, že sa tento rok opäť bude konať súťaž vo varení gulášu, ktorá sa uskutoční dňa 15. júna 2024 v areáli športového ihriska v Jelke. Do súťaže sa môžete prihlásiť u členov vedenia organizácie alebo na telefónnom čísle: 0905 281 854. Každého srdečne očakávame.