Preskočiť na obsah

Miestne oznamy:  12.04.2024

Zverejnené 12.4.2024.

1/

Daniel Rőth, Nová cesta 714, oznamuje obyvateľom, že dňa 13.04.2024, v sobotu, od 08:00 do 10:00 hodiny bude predávať jablká, hrušky, sušené jablká a  jablkové šťavy.

2/

Attila Deák, podnikateľ z Vlčian oznamuje obyvateľom, že zajtra 13.04.2023 (v sobotu) od 8:00 do 11:00 hodiny na námestí Ilka bude predávať za výhodné ceny výrobky z Partizánskeho – pánske a dámske poltopánky, gumáky, botasky, pánske baganče, zdravotné papuče, sandále a šľapky, bavlnené tričká, montérky, nohavice na traky, pracovné kabáty a zdravotné ponožky.

3/

Marián Molnári,  oznamuje obyvateľom, že dnes od 17:00 do 19:00 hodiny a zajtra od 8.00 do 10.00 hodiny bude predávať hrozno červené a biele 500g  za 1,00 €  na adrese Vŕbová 1080/51.

4/

Milí občania !

Jar so sebou prináša teplé a suché počasie, čo sa prejavuje zvyšovaním počtu požiarov v prírodnom prostredí. Ako vyplýva zo štatistiky požiarovosti, najčastejšou príčinou vzniku požiarov je nedbanlivosť človeka, neopatrnosť pri manipulácii s otvoreným ohňom, vypaľovanie suchej trávy či fajčenie v prírode. Všetci občania sú povinní dodržiavať zásady ochrany pred požiarmi, nesmú vypaľovať porasty bylín, kríkov a stromov, zakladať oheň na miestach, kde by mohlo dôjsť k jeho rozšíreniu alebo spaľovať horľavé látky na voľnom priestranstve v čase zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru. Občania svojim nezodpovedným a ľahkovážnym konaním ohrozujú nielen seba, svoje okolie, majetok ale aj prírodu.

Vypaľovanie trávy je každoročne sa opakujúcim javom a preto Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Galante upozorňuje na dodržiavanie zákona č. 314/2001 Z. z. o ochrane pred požiarmi v znení neskorších predpisov a občanov týmto vyzýva, aby :

 −  nevypaľovali trávu ani iné suché porasty

 − nezakladali oheň v prírode na miestach, kde sú horľavé látky a odkiaľ sa môže rozšíriť

 −  nefajčili v lesoch

 − na kladenie ohňa v prírode využívali len ohniská na to určené a tiež nezakladali oheň priamo v lese

 − aby pri odchode ohniská dôkladne uhasili

Za vypaľovanie porastov bylín, kríkov, stromov a zakladanie ohňa v priestoroch alebo na miestach, kde by mohlo dôjsť k jeho rozšíreniu je možné uložiť pokutu fyzickej osobe do výšky 331 €.

Vážení občania, chrániť lesy a prírodu prislúcha nám všetkým a preto dodržiavajme predpisy o ochrane pred požiarmi a správajme sa k prírode zodpovedne.