Preskočiť na obsah

Miestne oznamy:  15.12.2023

Zverejnené 15.12.2023.

1/

Milí Jelčania!

Srdečne Vás pozývame dňa 16.12.2023, v sobotu o 17.00 hodine na Vianočný koncert speváckeho súboru z Kecskemétu, ktorý sa uskutoční v Rímskokatolíckom kostole v Jelke.

2/

Daniel Rőth, Nová cesta 714, oznamuje obyvateľom, že dňa 16.12.2023, v sobotu, od 08:00 do 10:00 hodiny bude predávať jablká, hrušky, sušené jablká a  jablkové šťavy.

3/

Milí Jelčania!

Opäť sme si pre Vás pripravili bohatý adventný program, na ktorý Vás srdečne pozývame!  V sobotu, 16. decembra, od 14.00, na námestí Ilka Vás čakajú vianočné pochúťky, ako cigánska pečienka, výborná kapustnica, sladké pečivo, vianočný punč a varené víno, ale môžete si zakúpiť aj med či varenú medovinu. DRUHÝ PREDVIANOČNÝ VEČER sa začína o 16.30, v programe sa predstavia žiaci základnej školy a súrodenci Tankovci Vám zahrajú vianočné koledy. 

Príďte na vyzdobené námestie našej obce, vychutnajte si atmosféru Vianoc!

4/

Attila Deák, podnikateľ z Vlčian oznamuje obyvateľom, že zajtra 16.12.2023 (v sobotu) od 8:00 do 11:00 hodiny na námestí Ilka bude predávať za výhodné ceny výrobky z Partizánskeho – pánske a dámske poltopánky, zimné topánky a čižmy, gumáky, pánske baganče (aj zateplené), botasky, papuče, mamusky, montérky, nohavice na traky, pracovné kabáty a termoponožky.

5/

Starosta obce Jelka Ing. Gabriel Kiš, týmto zvoláva 4. neplánované zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Jelke, ktoré sa uskutoční dňa 20.12.2023,  v stredu o 18:00 hodine v zasadačke Obecného úradu.

6/

Oznamujeme obyvateľom, že dňa 18. 12.2023, t.j. v pondelok obecný úrad bude otvorený len do 12.00 hodiny. Ďakujeme za pochopenie.

7/

Obvodná lekárka MUDr. Szakácsová oznamuje svojim pacientom, že od 18.12 – 22.12.2023 (vrátane) nebude ordinovať. V akútnych prípadoch ju bude zastupovať MUDr. Pomóthyová vo Veľkých Úľanoch. Tel. č.: 031/7878 102.

8/

Oznam: Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Galante.

Vážení občania !

            Predo dvermi sú najkrajšie sviatky roka Vianoce, ktoré do rodín prinášajú pokoj a pohodu. Hasičský a záchranný zbor Vám želá ich príjemné prežitie, aby ich pohodu nenarušila žiadna nežiaduca udalosť. Preto nám dovoľte dať niekoľko rád aby ste tieto sviatky prežili v pokoji a v pohode:

  • stromček umiestnite v dostatočnej vzdialenosti od vykurovacích telies a kozubov,
  • na stromčeku neumiestňujte sviečky ani prskavky,
  • používajte iba certifikované vianočné osvetlenie a riaďte sa pokynmi výrobcu osvetlenia a nevykonávajte žiadne neodborné zásahy,
  • pri odchode z domu a počas noci, osvetlenie stromčeka vypínajte,
  • adventný veniec pokladajte na pevný a podľa možnosti nehorľavý podklad v dostatočnej vzdialenosti od horľavých predmetov v byte ako sú záclony, závesy…,
  • sviečky na adventnom venci stabilne zaistite, aby sa zabránilo ich vypadnutiu,
  • sviečky na adventnom venci nenechávajte horieť bez dozoru, alebo v prítomnosti samotných detí, či domácich zvierat.

Vítanie a oslava príchodu nového roka je často spojené s používaním pyrotechniky. Používajte pyrotechniku iba certifikovanú a zakúpenú v obchode. Pri používaní pyrotechniky sa držte zásad bezpečného zaobchádzania, ktoré si treba dôkladne prečítať pred samotným použitím. Pyrotechnika nepatrí do rúk detí a zamedzte prístupu detí k pyrotechnike.                       Pri používaní pyrotechniky dbajte o to, aby pyrotechnika bola nasmerovaná mimo budov, skládok horľavých materiálov a lesov.

Tieto sviatočné sa vyznačujú zvýšeným rizikom vzniku požiaru. Každoročne vznikajú požiare, pod ktoré sa v mnohých prípadoch podpisuje ľudský faktor ako je nedbalosť, ľahostajnosť, podceňovanie požiarneho rizika, pri používaní otvoreného ohňa.

V prípade, že by došlo k požiaru, ihneď kontaktujte hasičov na čísle 150 alebo 112. Ak je oheň menší, skúste ho uhasiť hasiacim prístrojom alebo iným spôsobom.

Spracovalo: Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Galante.