Preskočiť na obsah

Vítanie jari v našej obci

Zverejnené 12.4.2022.

 Tradičné vítanie jari v našej obci sa uskutočnilo v sobotu, 9. apríla, v kultúrnom dome. Napriek vrtochom počasia sa akcie zúčastnilo veľa záujemcov. Bohatý program pre deti a remeselnícke trhy okrem miestnych prilákali aj návštevníkov z celého regiónu. Naši najmenší si mohli pozrieť a pohladkať domáce zvieratká, zajačiky, sliepočky, ovečky. Veľký úspech zožalo hľadanie ukrytých vajíčok za sladkú odmenu. V tvorivých dielňach si malí aj veľký mohli vyrobiť veľkonočné vence, ozdoby, sadili jarné kvety, maľovali vajíčka. Remeselné trhy ponúkali nespočetné množstvo krásnych výrobkov, vynikajúce dobroty, zákusky, štrúdle, domáci chlieb, výborné syry, med a rôzne delikatesy. Vždy radi privítame remeselníkov z priľahlých obcí, ale najviac nás teší, že každým rokom sa rozširujú rady miestnych predajcov, ktorí ponúkajú kvalitné výrobky. K dobrej nálade prispela ponuka výborných pochutín, cigánskej pečienky, langošov, vína a rôznych nápojov. Z upršaného, veterného predpoludnia sa nám podarilo vyčariť príjemné predveľkonočné podujatie a privítať slnečnú jar.