Preskočiť na obsah

Aj naša Obec Jelka je členom dobrovoľného združenia miest a obcí Mikroregión 11Plus a Oblastnej organizácie cestovného ruchu Matúšova zem – Mátyusföld

Zverejnené 29.4.2024.

Kategória

Mikroregión 11Plus

Mikroregión 11 PLUS vznikol v roku 2012 s cieľom vytvorenia priestoru pre spoluprácu obcí, ktorá môže viesť k zvýšeniu kvality života v území, lepšiemu využívaniu dostupných zdrojov a najmä k postupnému budovaniu spoločnej identity ale aj k posilňovaniu lokálneho a regionálneho patriotizmu. Pomaly sa blížime k uzatvoreniu jednej dekády spoločného snaženia. Názov Mikroregión 11 PLUS vznikol z pôvodných 10 zakladajúcich členov + 1 pristupujúceho člena. Doterajšie spoločné aktivity a plány na ďalšie obdobia oslovili ďalších partnerov. Doteraz má Mikroregión 11 PLUS dvadsaťdva členských obcí.

Pre bližšie informácie kliknite sem:

https://www.mikroregion-11plus.sk/

Oblastná organizácia cestovného ruchu Matúšova zem – Mátyusföld

Hlavnými cieľmi tejto organizácie sú rozvoj a propagácia cestovného ruchu, zvýšenie návštevnosti a vytváranie nových atraktívnych ponúk pre návštevníkov nášho regiónu. Okrem toho ponúka podporu činnosti členov pri tvorbe a realizácii koncepcie rozvoja cestovného ruchu, marketing a propagáciu doma a v zahraničí, podporuje kultúrny, spoločenský a športový život, chráni prírodné a kultúrne dedičstvo, organizuje podujatia pre obyvateľov a návštevníkov, poskytuje členom poradensko-konzultačné služby, spracúva, predkladá a realizuje projekty rozvoja cestovného ruchu, či zabezpečuje prezentáciu produktov cestovného ruchu regiónu.

Pre bližšie informácie kliknite sem:

https://www.matusovazem.eu/