Preskočiť na obsah

Jelčiansky obecný deň

Zverejnené 24.6.2024.

Kategória

Ubehol ďalší rok a aj tohtoročný deň obce už máme za sebou. Naše prípravné práce nevyšli nazmar, keďže počasie bolo takmer ideálne. 22. júna bolo námestie Ilka plné života, poobede sa okolím šírila vôňa rôznych pochúťok, na deti čakali rôzne atrakcie, účinkujúci sa pripravovali na vystúpenie, tombolové lístky sa rýchlo míňali.

Hlavný program sa začal o 17:00 hodine vystúpením našich malých škôlkarov. Na oficiálnom otvorení starosta obce, Gabriel Kiš, privítal  návštevníkov podujatia, aj starostku družobnej obce Galgagyörk, Móniku Lami. V ďalšej časti programu sa divákom predstavili žiaci našich škôl, tanečníci hip-hopu, folklórny súbor Malmos, spevokol Strieborná jeseň a naši dychovkári. Medzitým si svojich majiteľov našlo aj množstvo pekných cien z tomboly. Na tomto mieste sa chceme poďakovať všetkým, ktorí prispeli veľkým množstvom darov.

Hviezdami večera boli dvaja interpreti odlišných žánrov. Bódi Guszti a Margó vyčarili výbornú atmosféru a rapper Majk Spirit svojimi piesňami vyvolal obdiv mladšej generácie. Bolo pre nás veľkým potešením započúvať sa do piesní rockovej skupiny Totalica, ktorá ani teraz nesklamala prítomných. Na pouličnej zábave zahral Tomi-Band a tí, čo neboli unavení, tancovali, kým im sily stačili…