Preskočiť na obsah

Milí lúčiaci sa deviataci!

Zverejnené 25.6.2026.

Kategória

Rozlúčka so školou je spoločná oslava školy, rodiny a celej našej komunity. Tento deň bude jedným z najvýznamnejších vo vašom živote, deň, keď sa rozlúčite so školou, priateľmi a rodnou dedinou. Lúčenie vždy uzatvára jedno obdobie, zároveň však otvára niečo nové, nové príležitosti, šance a výzvy.

Deväť spolu strávených školských rokov je dlhá doba, spoločné zážitky zostanú na celý život. Na rozlúčku si oživte humorné historky, triedne výlety, chvíle radosti a smútku. Verím, že vám budú chýbať aj mimoškolské zážitky. Týchto deväť rokov ste naplnili svojim detstvom a krásnymi priateľstvami. Toto všetko vám zostane navždy.

Teraz určite máte zmiešané pocity. Na jednej strane smútok z lúčenia a rozchodu, na druhej príjemné vzrušenie z objavovania nepoznaného. Ale pamätajte, veľké skúšky vášho života stále na vás ešte čakajú! V ďalšom štúdiu a na vašich životných cestách vám prajem veľa úspechov a vytrvalosti. Nikdy nezabudnite na roky strávené na základnej škole a pamätajte: v Jelke budete vždy doma!

Gabriel Kiš, starosta obce