Preskočiť na obsah

Nová webstránka obce

Zverejnené 28.10.2022.

Kategória

Vážení občania.

Webstránka obce je častokrát prvým kontaktom návštevníka s našou obcou. Naša pôvodná webstránka už nevyhovovala technickým štandardom webstránok verejnej správy a bola už zastaralá. Preto sme pristúpili k výberu nového dodávateľa komplexného webového riešenia. Nechceli sme iba webstránku, ale chceli sme vytvoriť užší kontakt s obyvateľmi a uľahčiť komunikáciu s obecným úradom a obcou ako takou.

Od včerajšieho dňa beží nová webstránka v ostrom režime. Ešte vás poprosíme o trpezlivosť, dolaďujeme niektoré detaily online verzie.

Čo nová stránka prináša?

  • web v súlade s štandardami ISVS
  • prispôsobený pre slabozrakých
  • responzívny web …. prispôsobí sa automaticky mobilom, tabletom a pod.
  • pútavý a vzhľadný v základných farbách našej obce
  • prehľadný kalendár
  • prehľadný kalendár vývozov
  • a mnoho iného

Okrem webstránky budeme mať vlastnú aplikáciu „JELKA“ pre mobilné telefóny ANDROID i iOS (momentálne ju testujeme), ktorá vás aktívne bude informovať o dianí v našej obci priamo do vášho telefónu. Nastavenia aké typy správ chcete prijímať si budete vedieť nastaviť v aplikácii. Výhodou bude, že napríklad pri rôznych akciách alebo vývozoch smetí vás aplikácia upozorní viac krát, aby ste náhodou nezabudli.

Ďalšia novinka bude určená pre staršie vekové skupiny. Po zaregistrovaní budeme záujemcom posielať správy a hlásenia aj SMS-kami. Takzvaný SMS-rozhlas. Teda starší obyvatelia bez moderných mobilov a aplikácií obdržia klasickú SMS správu s hlásením. Týmto zabezpečíme informovanosť aj našim skôr narodeným, alebo technicky nezdatným spoluobčanom.

Pevne veríme, že sa vám nová webstránka bude páčiť (aj keď je to vec vkusu), ale sme si istí, že bude osožná.