Preskočiť na obsah

Slávnostné uvítanie do života 16.02.2023

Zverejnené 20.2.2023.

Narodenie dieťaťa je krásnou udalosťou v živote rodičov a rodiny. Príchod nového človiečika vytvára v nás dospelých úžasný pocit šťastia, radosti a naplnenia. Snom takmer každého dospelého človeka je založiť si rodinu, mať deti, zažívať každodenné rodinné radosti a odovzdávať svoje životné skúsenosti ďalšiemu pokoleniu. Je to neustály kolobeh života a každý, kto má to šťastie privítať dieťatko do rodiny, si zaslúži našu pozornosť a podporu.

Obnovili sme tradíciu uvítania bábätiek do života a už po druhý krát sme s radosťou privítali detičky a ich rodičov v obradnej sieni v podnikateľskom inkubátore. Novopečení rodičia prichádzali so svojimi malými uzlíkmi života, všetci v sieni sme cítili radosť, detičky boli tak rozkošné, že človek si v ich prítomnosti uvedomil skutočný význam života. Slávnostným príhovorom sme uvítali do života našich malých spoluobčanov, popriali rodičom a bábätkám všetko dobré do života. Po zápise do pamätnej knihy sa odovzdali symbolické  pamätné predmety, medzi ktorými dominoval ručne háčkovaný lev zlatej farby, s podobizňou leva z nášho erbu.

Novorodeniatkam sme zaželali veľa zdravia, šťastia a rodičom more trpezlivosti  a úspechov vo výchove svojich detí.  V tejto tradícii plánujeme pokračovať aj naďalej, ale ešte predtým si uctíme našich milých jubilantov.