Preskočiť na obsah

VIII. ročník detských rybárskych pretekov o putovný pohár starostu obce Jelka

Zverejnené 20.5.2024.

Kategória

19.05.2024, Štrkovisko Bartus, Nový Život Eliášovce

Ani tento rok v obecnom kalendári udalostí nemohli chýbať tradičné detské rybárske preteky. O tento druh súťaže bol veľký záujem, počet zúčastnených súťažiacich detí z Jelky bol 37. Samotnú organizáciu si vzal na ramená vedúci predajne Fresh, Norbert Németh spolu s našou obcou Jelka a susednou obcou Nový Život – Eliášovce.

Napriek daždivému počasiu, ktoré nás už od piatka sprevádzalo, sa na nás šťastie napokon usmialo a slniečko vysvietilo. Súťažilo sa v dvoch kategóriách: deti do 10 rokov a deti od 10 – 16 rokov. Na úvod prebehla prezentácia pretekárov, žrebovanie lovných miest, odovzdanie prezentov. Deti si spolu s rodičmi, starými rodičmi, známymi užili radosť z ulovenia rýb, pre mnohé z nich to boli ich prvé úlovky. Pri štrkovisku Bartus to žilo dobrou náladou, ozýval sa smiech, v detských očiach sa zrkadlila radosť, organizátori s dobrovoľníkmi už presne vedeli, čo majú robiť. Súťažiace deti, ich rodičia a organizátori dostali obed zdarma a ostatní si tu mohli zakúpiť občerstvenie, cigánsku pečienku a pečené ryby. Po chutnom obede v prírode sa malí gumkáči nevedeli dočkať vyhodnotenia a my dospelí sme im chceli urobiť radosť. Nie len pre víťazov, ale pre všetkých pretekárov boli pripravené krásne ocenenia za účasť. Prvé 3 miesta v každej kategórií, boli ohodnotené zaujímavými cenami.

Deti, ktoré získali prvenstvo sa mohli tešiť aj z putovného pohára starostu obce a vecných cien.

Nálada bola výborná, sme radi, že sa deti podarilo odpútať od obrazoviek a užili sme si spolu perfektný deň v prírode. Mnohé deti pobehovali, šantili, hrali sa a dospelí sa porozprávali.

Výsledky sú nasledovné:

Kategória A: Deti od 10 – 16 rokov:

  1. miesto: Kristóf Németh (261 bodov)
  2. miesto: Tomáš Klásek (225 bodov)
  3. miesto: Olívia Molnosi (218 bodov)

Kategória B: Deti do 10 rokov:

  1. miesto: Natália Kronner (7 bodov)
  2. miesto: Sofia Hamerliková (2 body)
  3. miesto: Tomáš Hamerlik (2 body)

Víťazom gratulujeme!

Pánovi Norbertovi Némethovi (vedúcemu predajne Fresh), MSO SRZ Dun. Streda, p. Františkovi Farkasovi (SRZ Mestská Organizácia Dun. Streda, predseda V. obvodu Nový Život – Eliášovce) obci Nový Život – Eliášovce, všetkým sponzorom, organizátorom, pani zdravotníčkam a dobrým ľuďom ďakujeme za spoluprácu a sponzorské dary.

Ďakujeme všetkým sponzorom:

Obec Jelka, FRESH potraviny- Jelka, Pizzeria Molnár, Terno, Tibor Görföl, Ravasz Tibor – Kuchyňa u Tibora, Kovács Jozef, Ekodvor, Rypo-Mix Sereď, Kukkonia, Fishmania, Senec, Dušan Neumann, Ravasz Norbert, Alojz Horváth, Ján Szabó, Ladislav Farkas, Peter Nagy

Organizátori:

Obec Jelka, Norbert Németh, Tibor Kiss, Ignác Horváth, Vincent Németh, Ladislav Mihalek, Norbert Klásek, Ábel Kiss, Ján Szabó

Zdravotníčky:

Monika Szabó, Mária Hamerliková

Veríme, že ste boli spokojní a vychutnali si tento nádherný deň v prírode s rodinou a známymi! Už teraz sa tešíme na ďalší ročník rybárskych pretekov!