Preskočiť na obsah

7. ročník detských rybárskych pretekov o putovný pohár starostu obce Jelka

Zverejnené 22.5.2023.

Kategória

20.05.2023, Štrkovisko Bartus, Nový Život Eliášovce

Ani tento rok v obecnom kalendári udalostí nemohli chýbať tradičné detské rybárske preteky. O tento druh súťaže bol veľký záujem, počet zúčastnených súťažiacich detí z Jelky bol 52. Samotnú organizáciu si vzal na ramená vedúci predajne Fresh, Norbert Németh spolu s našou obcou Jelka a susednou obcou Nový Život – Eliášovce.

Napriek nemilostivému počasiu, ktoré nás sprevádzalo celý týždeň, sa na nás šťastie napokon usmialo a slniečko vysvietilo. Súťažilo sa v dvoch kategóriách: deti do 10 rokov a deti od 10 – 16 rokov. Na úvod prebehla prezentácia pretekárov, žrebovanie lovných miest, odovzdanie prezentov. Deti si spolu s rodičmi, starými rodičmi, známymi užili radosť z ulovenia rýb, pre mnohé z nich to boli ich prvé úlovky. Pri štrkovisku Bartus to žilo dobrou náladou, ozýval sa smiech, v detských očiach sa zrkadlila radosť, organizátori s dobrovoľníkmi už presne vedeli, čo majú robiť. Súťažiace deti a organizátori dostali obed zdarma a ostatní si tu mohli zakúpiť občerstvenie, cigánsku pečienku a pečené ryby. Po chutnom obede v prírode sa malí gumkáči nevedeli dočkať vyhodnotenia a my dospelí sme im chceli urobiť radosť. Nie len pre víťazov, ale pre všetkých pretekárov boli pripravené krásne medaile za účasť. Prvé 3 miesta v každej kategórií, boli ohodnotené zaujímavými cenami.

Úsmev na tvári nám všetkým vyčarila správa, že minuloročný výherca a výherkyňa v oboch kategóriách, tento rok opäť obhájili svoje prvenstvo, za čo získali okrem putovného pohára starostu obce a vecných cien aj obrovský aplauz. Nakoľko sme mali štedrých sponzorov, rozhodli sme sa súťažiacich odmeniť ďalšími cenami. Výhercovia 1. miest dostali za úlohu vyžrebovať majiteľov špeciálnych cien. Najväčšou ,,srandou“ podujatia bolo, že aj Paťko Ravasz a Tamarka Görfölová vyžrebovali samých seba, čo nás všetkých nesmierne pobavilo! Veď napokon si to aj zaslúžili! 🙂

Práve pre tieto nezabudnuteľné zážitky, ktoré píše sám život, sa oplatí organizovať ,,akcie“, na ktoré budeme ešte veľmi dlho s úsmevom spomínať.

Výsledky sú nasledovné:

Kategória A: Deti od 10 – 16 rokov:

  1. miesto: Tamara Görfölová (279 bodov)
  2. miesto: Ábel Kiss (120 bodov)
  3. miesto: Ágoston Kiss (107 bodov)

Kategória B: Deti do 10 rokov:

  1. miesto: Patrik Ravasz (119 bodov)
  2. miesto: Olívia Molnosiová (47 bodov)
  3. miesto: Tomáš Hamerlik (29 bodov)

Víťazom gratulujeme!

Pánovi Norbertovi Némethovi (vedúcemu predajne Fresh), MSO SRZ Dun. Streda, obci Nový Život – Eliášovce, všetkým sponzorom, organizátorom, pani zdravotníčkam a dobrým ľuďom ďakujeme za spoluprácu a sponzorské dary.

Ďakujeme všetkým sponzorom:

Obec Jelka

FRESH potraviny- Jelka

Pizzeria Molnár

Peter Török- Jelka

Tibor Görföl

Ravasz Tibor – Kuchyňa u Tibora

Kovács Jozef, Ekodvor

Rypo-Mix Sereď

Kukkonia

Fishmania, Senec

Viliam Kovács

Dušan Neumann

Silvester Kiss

Ladislav Ásványi

Ravasz Norbert

Alojz Horváth

Organizátori:

Obec Jelka

Norbert Németh

Tibor Kiss

Ignác Horváth

Vincent Németh

Ladislav Mihalek

Norbert Klásek

Zdravotníčky:

Mónika Szabó

Mária Szabó

Veríme, že ste boli spokojní a vychutnali si tento pravý jarný deň v prírode s rodinou a známymi! Už teraz sa tešíme na ďalší ročník rybárskych pretekov!