Preskočiť na obsah

Vianočné trhy a 1. Predvianočný večer

Zverejnené 9.12.2023.

Kategória

Tradičné jelčianske trhy zatvorili svoje brány. Tento rok ponúkalo svoj tovar mimoriadne veľa predajcov a do akcie sa zapojili takmer všetky organizácie našej obce. Na záujemcov čakala výborná cigánska pečienka od našich hasičov, chutné langoše od Csemadoku, dôchodcovia ponúkali kolienkový perkelt a členovia miestneho Červeného kríža vynikajúcu kapustnicu. Nechýbali ani naše školy a škôlka, každý kto chcel, ich mohol podporiť. Nechýbali sladké ani slané koláčiky, pagáče, voňavé perníčky, oblátky, med a ďalšie vianočné dobroty a dekorácie. Ďakujeme všetkým pomocníkom, organizáciám a predajcom za ich prístup a účasť. Špeciálne poďakovanie patrí žiakom Základnej školy Lipóta Gregorovitsa za pekný vianočný program. Milí naši dychovkári! Darovali ste nám krásny hudobný zážitok. Sme radi, že aj vaše nástroje dobre znášali mrazivé počasie.

Tí, ktorým bola zima, mohli urobiť dve veci: popíjať varené vínko alebo otvoriť svoje srdcia duchu Vianoc. Vy ste sa ako rozhodli?

Na ďalší predvianočný večer Vás očakávame budúcu sobotu, o 16.30 na našom námestí!