Preskočiť na obsah

Vítanie jari sa podarilo (2023)

Zverejnené 3.4.2023.

S prvým jarným dňom, 20. marca, prichádza aj jedno z najkrajších ročných období. To, ktoré prebúdza nielen prírodu, ale často aj nás samotných. Na príjemné a teplé dni sme si robili zálusk už hodnú chvíľu. Tento čas je akýmsi čarovným.
Tak, ako to u nás v obci Jelka býva zvykom pred Veľkou nocou, pripravovali sme sa na udalosť ,,Vítania jari“, na ktorú sa už hádam rovnako tešia ,,malí aj veľkí“.

Prvý apríl 2023 patril k dňom, kvôli ktorým sa už oplatilo skoro ráno prebudiť. V kultúrnom dome na deti čakali tvorivé dielničky, kde vytvárali kreatívne jarné a veľkonočné dekorácie, sadili kvetinky, zamestnali svoje rúčky a myseľ. Domáce zvieratká, ktoré mohli aj pohladkať, zožali veľký úspech a splnili zámer: urobiť radosť tým, na ktorých nám najviac záleží – našim deťom. Babičky, mamičky, remeselníci počas zimných večerov háčkovali, plietli, vytvárali ozdoby, maľovali vajíčka, vyrábali a dotvárali tovar, ktorý sme dnes mohli obdivovať a zakúpiť si ho vonku na priestranstve kultúrneho domu. Rodičia, miestne organizácie, dobrovoľníci, jednotlivci a priatelia tu ponúkali svoje koláčiky, pečivo, langoše, cigánsku, štrúdle, pagáčiky, nápoje a iný bohatý vynikajúci sortiment. V tráve sa ukrývali schované vajíčka, dekorácie, ktoré malí objavitelia s úsmevom a rozžiarenými očkami zamenili za čokoládové vajíčka, sladkosti a prekvapenia. Zabaviť sa tu mohli aj ,,pieskovaním“, čím vytvorili krásne farebné obrazy. Spolu sme ozdobili rozkvitnuté stromy maľovanými vajíčkami, ktoré budú počas tohto obdobia skrášľovať našu obec.

Najviac nás teší a motivuje organizovať udalosti a podujatia pre Vás, pretože stretnutie a rozhovor medzi ľuďmi je základom upevňovania medziľudských vzťahov, dokáže nás ,,nabiť“ pozitívnou energiou, ktorú si podávame ďalej.

Sviatky jari sú tu zas, oslávme krásny čas. Prajeme Vám príjemné prežitie veľkonočných sviatkov, veľa zdravia a pohody!