Preskočiť na obsah

V našej obci sme opäť odchytili psíka bez čipu a bez obecnej známky

Zverejnené 4.1.2023.

Kategória

🇸🇰
Vážení Jelčania!
Naša poriadková služba opäť odchytila túlavého psa, ktorý nemá obecnú známku, ani čip. Poprosíme majiteľa, aby kontaktoval poriadkovú službu.
V poslednej dobe nám takéto prípady stále pribúdajú. Bez obecnej známky alebo čipu nevieme vypátrať majiteľa a zbytočne sa predlžuje celý proces. Našim cieľom je bezpečnosť obyvateľov ako aj samotných psov.
Buďte prosím zodpovední a označte svojich miláčikov obecnou známkou a čipom. Povinnosť označiť psa mikročipom je potrebné v zmysle § 19 ods.11 zákona o veterinárnej starostlivosti. Čipom musí byť označený každý jeden pes, starší ako 12 týždňov. Držiteľ psa je povinný prihlásiť každého psa, ktorý je držaný nepretržite viac ako 90 dní na území SR, do evidencie psov v mieste, kde sa pes v danom roku prevažne nachádza. O zaradenie do evidencie psov obce Jelka môžete požiadať počas stránkových hodín na Obecnom úrade v Jelke.
Uvedomme si prosím všetci, že zamestnanci poriadkovej služby majú veľmi sťažené podmienky, ako vypátrať majiteľa, ak pes nemá ani obecnú známku a nie je ani začipovaný.
Prosíme vás o zodpovednosť a dodržiavanie nariadení.🐕🐾❗
Ďakujeme!